Skip to main content

Oracle Management Option

Wydawanie licencji na produkty Oracle jest złożonym procesem ze skomplikowanymi regułami i zależnościami. W celu określenia, czy uzyskano prawidłową licencję, należy wiedzieć, które produkty Oracle są zainstalowane i użytkowane w danym środowisku informatycznym. Należy również znać konfigurację sprzętową serwerów obsługujących Oracle i mieć pełną kontrolę nad wszystkimi umowami i zamówieniami Oracle.

Oracle Management Option (OMO) umożliwia zarządzanie zasobami produktów Oracle. Zapewnia widoczność bazy danych Oracle, Fusion Middleware i produktów Oracle Java, a także wymagania dotyczące licencji oraz przypisania licencji dla baz danych Oracle, a dodatkowo paczki opcji i zarządzania, natomiast w przypadku WebLogic Server stanowi część portfolio Fusion Middleware. Informacje te wyświetlane są na stronie Przegląd Oracle w Snow License Manager.

Podczas gdy informacje ze zewidencjonowanych środowisk Oracle, które zbierane są przez skanery Oracle, są automatycznie dostarczane do Snow License Manager z dołączonym OMO, wszelkie umowy Oracle należy rejestrować ręcznie. Zamówienia Oracle (uprawnienia) można dodawać pojedynczo ręcznie lub poprzez zbiorczy import plików zamówień. Należy również powiązać zamówienia Oracle z serwerami Oracle, co można wykonać ręcznie lub korzystając z funkcji automatycznego przypisywania Oracle w Snow License Manager.

Snow License Manager obsługuje proces analizy zgodności poprzez dedykowane raporty i rekomendacje na temat serwerów Oracle, które nie są objęte licencją. Możliwe jest również generowanie i eksportowanie raportów w wymaganym formacie przy przesyłaniu deklaracji do Oracle na przykład raportu Oracle Product Compliance.

Po włączeniu funkcji Zweryfikowane dane Oracle można pobrać plik ZIP z bazą danych Oracle i danymi Oracle Fusion Middleware, które Oracle akceptuje jako alternatywę do instalacji narzędzi Oracle.